В новините
 
03.05.2024 12:17
Търсене
 
 
08.07.2010
ЗАПОЧНАХА ПРЕДВАРИТЕЛНИ ПРОУЧВАНИЯ ЗА ПРОЕКТИРАНЕ И ИЗГРАЖДАНЕ НА ЗОНА ЗА ОБЩЕСТВЕН ДОСТЪП-БУРГАС
Проектът има многофункционална роля по отношение подобряване на градската среда чрез отворяне към морето. Проектира се обединяваща визия за територията между пристанището, ж.п. гарата и Приморския парк на площ от около 600 000 кв.м.
Анкета СУПЕР БУРГАС
Предвижда се осигуряване на свободен достъп в зоната от черноморския фар до ЖП и автогара. Предстои изграждане на комплексен интермодален терминал (в една точка събрани всички видове транспорт - мобилен, железопътен и морски). „Отварянето” на трите пространства /Морска,ЖП и Автогара/ ще предостави нови възможности: ● развитие на морския туризъм ● увеличаване на туристическия поток чрез привличане на посетители за круизен туризъм, ● увеличаване на броя, видовете и качеството на услугите за граждани и гости на Бургас, ● бизнес услуги на територията на трите гари, като митнически, гранични, агентски, брокерски, куриерски, пощенски, финансови и културно-развлекателни, ● изграждане на инфраструктура, подпомагаща развитието на туризма, ● хармонично и балансирано развитие и взаимодействие между пристанищните райони и градските зони; ● опазване околната среда. За изграждане и опериране на зоната през 2009 г. е учредено акционерно дружество, което включва като акционери „Български държавни железници" ЕАД, Държавно предприятие „Национална компания Железопътна инфраструктура", „Пристанище Бургас" ЕАД, Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура" и Община Бургас.
20.01.2010
Новият бюджет на Бургас – по-скромен, но амбициозен
Кметът на Бургас Димитър Николов очерта основните параметри на общинския бюджет за 2010 г. По време на пресконференция, в която взеха участие и неговите заместници, той го определи като недостатъчен, но амбициозен. Акцент ще бъде инфраструктурата, ремонтите в училищата и детските градини, както и мащабни строителни дейности по ключови улици в централна градска част. „Давам си сметка, че ремонтите, които започват през 2010 г. ще създадат много неудобства на гражданите. Това, което трябваше да бъде направено преди 20 години, започваме да правим сега. Надявам се хората да разберат, че повече нямаме време за никакво отлагане – Бургас се задъхва – улиците отдавна не отговарят на огромното строителство през годините и увеличения трафик. Въпреки очакваното недоволство – ще действаме смело. Другото означава да не предприемаме нищо, „скривайки се” зад кризата”, заяви на пресконференцията Николов.
09.01.2010
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина -Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса? -Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него. -Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес... -Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма. -Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
 
 
 


Акценти от Bourgas-news.com
 

Последните грозни снимки
Фургоните - Републиканска отново - така е вече няколко месеца.
Март.2009        публичен дом - слухове се нося, че в това изостанало метално нещо малолетни упражняват определени професии
Фото галерия



Архив по дати
От:
До:
 

Последните обяви
 


© 2009 WWW Development News Network. All Rights Reserved
namerih.com добави сайт | Уеб дизайн Бургас | Advertise with us | Terms of service | Контакти |